Buz Köpekbalığımız/Kardeş Sevgisi Aşılama Hikayemiz

Sizce bu nedir? Yani bununla nasıl oynanır? 🤩

Etkinlik yapa yapa artık bir süre sonra bir bakıyorsunuz ki, çocuğunuz da etkinlik türetir ve yönetir olmuş. Yani oyunlar spontane gelişir ama işin içinde sağlam bir oyun geçmişi var demektir. Bu gördüğünüz buz parçasını ben verdim MB’ye ve onunla bir oyun türetmesini istedim. Ne yaptı dersiniz?

Hikayemizi anlatayım hemen. 🦈🦈🦈🦈🦈🦈🦈🦈🦈🦈🦈🦈🦈🦈🦈

Bir zamanlar buzullarda neşe içinde oynayan bir bebe varmış ve bir de bu bebenin abisi MB 🗻❄
Abi MB, bi anda kardeşine doğru dev bir köpekbalığının yaklaşmakta olduğunu görmüş ve hemen kardeşine doğru koşup, köpekbalığına “Git burdan, benim kardeşime zarar veremezsin, buna izin vermeem, çabuk burdan uzaklaaaş.” diye bağırmış. Köpekbalığı bunu duymasına rağmen durmamış. Tam onlara yaklaşacağı sırada, Abi MB köpekbalığının önüne kocaman bir buzul parçası atmış. Köpekbalığı hızla yaklaşırken bi anda yavaşlayamamış ve “Gümmm” diye buzul parçasına çarpmış. Köpekbalığı Abi MB’nin attığı buzul parçasını ne yaptıysa kıramamış. Dev köpekbalığı bu küçük abinin nasıl bu kadar büyük ve ağır bir buzul parçasını kaldırıp atabildiğini bir türlü anlamamış. 

Kardeşlere yaklaşamayacağını anlayan köpekbalığı kuyruğuna baka baka geri dönüp gitmiş. Abi MB ve kardeşi neşe içinde oyunlarına kaldıkları yerden devam etmişler. Güçlü abi ve minik kardeşin hikayesi de burda sona ermiş. 😜😜😜
Yani neymiş ‘SEVGİ GÜÇLENDİRİR’miş 💪💪💪
MBSACTIVITYROOM-NURDAN 

Böylece 1 avuç kar ve nir büyük buz parçası günümüze neşe katıp, sosyal değerlerimizi pekiştirmiş oldu.

Keyifli etkinlikler diliyorum… 🙂

Author: Nurdan Yılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir